Pasica
Pasica

Državno prvenstvo za pionirje in pionirke U12 in U14

Brulc_2x

V Ljubljani je potekalo Državno prvenstvo za pionirke in pionirje v kategorijah U12 in U14. Gre za najštevilčnejšo kategorijo, saj se je prvenstva udeležilo preko 300 atletov iz številnih slovenskih klubov. Naši atleti so osvojili dve medalji, in sicer Matija Brulc za osvojeno 1. mesto in Andrej Brulc za osvojeno 2. mesto v hoji na 1000m v kategoriji U12, pri čemer je Matija Brulc izboljšal svoj državni rekord iz lanskega leta.

Pri dekletih je v isti disciplini Saša Milenkovič osvojila 5. mesto med pionirkami U12. Brata Brulc pa sta se izkazala tudi v teku na 600m, kjer sta oba dosegla osebni rekord. Matija Brulc je zasedel 10. mesto, Andrej Brulc pa 15. mesto. Maša Kubik Živkovič je v skoku v daljino zasedla 13. mesto z rezultatom 447 cm.