Pasica
Pasica

Fürstenfeld in Scanzorosciate

Vsi

Prejšnji vikend je v Fürstenfeldu v Avstiji potekala četrta tekma, veljavna za letošnji Pokal Alpe/Adria v hitri hoji. Poleg atletov iz Avstrije, Italije, Poljske in Hrvaške je nastopila tudi peterica slovenskih tekmovalcev, od katerih so bili trije člani AK Koper. V najmlajši kategoriji Pionirk U10, ki so tekmovale na 1000 m dolgi progi, je Saša Milenovič zmagala s časom 7:17,1. Med Pionirkami U12 je na isti razdalji s časom 5:44,2 zmagala Mariborčanka Tamara Reicht, med mlajšimi mladinkami pa je Eva Čanadi (16:50,6) na 5000 m za 12 sekund premagala drugo uvrščeno Celjanko Ano Intihar (17:02,6). Med člani je na 5000 m nastopil še Fabio Ruzzier, ki pa je bil na žalost diskvalificiran dobrih 300 m pred ciljem, kjer bi zasedel 2. mesto.

Le teden kasneje je Ruzzier nastopil še v Scanzorosciateju (Bergamo), kjer je na finalu letošnje že “47. Trofeje Frigerio” nastopil na 5 km razdalji in bil med 21. člani med peterico, ki ni dobila niti enega opomina! S časom 27:15,0 je zasedel skupno 10. mesto, medtem ko je v enotni kategoriji Masterjev zasedel 3. mesto za 18 let mlajšima Italijanoma. V svoji kategoriji M60 pa je premočno zmagal. Tekmovanja se je udeležilo čez 140 hitrohodcev raznih kategoriji, kar priča o veliki popularnosti te discipline v Italiji.