Pasica
Pasica

Finale posamičnega srednje šolskega prvenstva Slovenije

18578562_1080178282083552_1174105285_n

V Mariboru je na prenovljenem atletskem stadionu potekalo finale posamičnega prvenstva Slovenije za srednje šole, katerega so se udeležili tudi štirje atleti Atletskega kluba Koper. Klara Begič je nastopila na 100m, kjer je v kvalifikacijah dosegla rezultat 12,44 in se kot četrta uvrstila v finale. V finalu se je ponovno izkazala in kljub slabemu štartu zasedla 3. mesto z izvrstnim rezultatom 12,23, žal z nekoliko preveliko močjo vetra. Tako je Klara potrdila, da trenutno spada med najboljše šprinterke v mladinski kategoriji v Sloveniji. Izkazal se je tudi Timotej Stibilj, ki je nastopil na 1000m in zasedel 14. mesto z novim osebnim rekordom 2.45,61. Na 400m sta nastopila še Domen Vergles (53,56) in Timothy Furlanič (53,86) in zasedla 20. in 21. mesto.