Pasica
Pasica
Pasica

Mednarodna tekma v avstrijskem Furstenfeldu

Konec tedna se je v Frstefeldu (avstrijska tajerska) odvijala zadnja tekma v hitri hoji veljavna za letonji Pokal mesta (prva je bila na sporedu v marcu). Trasa je bila speljana na cesti in to na atipi?ni razdalji 2.400m, enaki za vse. Ker je tekmovanje obenem spadalo v sklop tekem za avstrijski Pokal v hoji, so na njem nastopili tudi vsi najmo?neji avstrijski hitrohodci. Med sedem?lansko odpravo atletov iz Slovenije je nastopila trojica atletov AK Koper, ki so odli?no opravili svojo nalogo. Med U12 je zmagala Saa Milenovi?, medtem ko se je na najvijo stopni?ko med mlajimi mladinkami povzpela e Eva ?anadi. V najtevilneji kategoriji ?lanov pa je Fabio Ruzzier zasedel absolutno 2. mesto le 8 sekund za devetnajst let mlajim avstrijskim dravnim prvakom Heinzlom Reinerjem. Iste uvrstitve so nai atleti zasedli tudi na kon?ni lestvici obeh tekem, tako da so domov odnesli cel kup pokalov.